Phonet підтримує молоді таланти в робототехніці

1. Українські учасники на Earth Rover 2018
Дрон, робот-пилосос, робот-скорпіон… що може бути в них спільного?
«Робот-скорпіон» — це конкурсна розробка двох молодих українських талантів з Вінницького національного технічного університету (ВНТУ), яка отримала «срібло» на VI міжнародних змаганнях з робототехніки Earth Rover 2018, що відбулися у м. Кишинів (Молдова) наприкінці листопада.
Авторами проєкту стали студенти кафедри комп’ютерних наук ВНТУ Дмитро Пантелюк і Дмитро Кудрявцев, куратор проєкту — викладач ВНТУ Сергій Барабан. Проєкт був представлений на міжнародному конкурсі за підтримки компанії Phonet.
Сьогодні роботи — це більше не мрії та фантазії письменників і режисерів.
І якщо людиноподібні роботи — це поки що точкові й страшенно дорогі проєкти, які привертають увагу більше як розвага (привіт гучному роботу Софія і її пресконференції в Києві), то розвиток автоматизації й комерційної робототехніки в різних країнах світу з року в рік активно нарощує темпи.
Одне з наших заповітних бажань — це створення в Україні потужного інженерного та IT-хабу, який неможливий без підтримки молодих талантів.
Тому компанія Phonet сприяла участі команди з ВНТУ в Міжнародних змаганнях Earth Rover 2018 і презентації їхньої розробки.

2. Що може Робот студентів з ВНТУ?
Скорпіон може потрапити в ділянки (місця), малодоступні або такі, що становлять фізичну небезпеку для людини, і «прозондувати» їх, завдяки функції відеопередачі з камери, можливості вимірювання на відстані (телеметрії) та датчикам температури, вологості, освітлення, вогню та якості повітря.
Також робот може фіксувати й передавати на пульт керування сигнал про пожежу.

У цілому, у Скорпіона 8 корисних функцій, у т.ч. можливість рухатися лабіринтами, відсуваючи невеликі перешкоди надбудованою «рукою-маніпулятором».
Розробка студентів з України, яку підтримала Phonet, була визнана однією з лідерів серед 14 команд і, віримо, що в майбутньому вона знайде комерційне застосування.
